<meta name=
Svátek boxu v Pardubicích

Svátek boxu v Pardubicích

18. Květen 2008 | Vložil: Jiří Štaud

17. květen

Dne 17.5. uspořádal oddíl boxu SKP Pardubice, u příležitosti padesátiletého jubilea založení oddílu boxu Rudé hvězdy, další kolo oblastní soutěže v boxu.  V Sokolovně na Olšinkách se sjelo 70 boxerů z 15 oddílů. Nakonec bylo k vidění 32 zápasů. Za celoživotní přínos nejen Pardubickému boxu byli odměněni bývalí boxeři reprezentanti Míla Tlapa a Olda Procházka.  Z domácího klubu bylo na váze připraveno 9 boxerů, ale Jiří Štaud ml., Michal Šmahel a Vojtěch Mrklovský neměli soupeře.

Ženy:

Váha do 63kg:  Lenka Smetánková (SKP Pardubice) –Lukešová (BC Plzeň)

Vyrovnané utkání vyhrála Lukešová. Zápas patřil k nejlepším a zastínil i některá klání mužů. Ceny boxerkám předával Olda Procházka ml., juniosrský mistr ČSSR z roku 1967.

Junioři:
Váha do 81kg:  Pavel Eliáš (SKP Pardubice) –Štěch (BC Brandýs nad Labem)

Pavel své první utkání vyhrál jednoznačně na body, když byl po celý zápas aktivnější.

Muži:

Váha do 91kg:  Petr Kopřiva (SKP Pardubice) –Obešlo (SŠB Hradec Králové)

Bojovné a tvrdé utkání skončilo zaslouženou remízou.

Váha do 91kg:  Marcel Balog (SKP Pardubice) –Sklenář (BC Loko Trutnov)

Marcel se pustil do prudké výměny, v které inkasoval několik tvrdých kontrů a bohužel prohrál RSC v druhém kole. Přesto, nebo právě proto se utkání divákům velmi líbilo.

Váha do 91kg:  František Smetánka (SKP Pardubice) –Velecký (BC Loko Trutnov)

Toto utkání bylo vrcholem boxerského maratonu, oba bojovníci zde měli početnou skupinu fanoušků. Fanda má odboxováno 10 zápasů a jeho soupeř, několikanásobný mistr republiky, již 70.  Do technického soupeře se Fanda pustil bez respektu a vsadil na útok, bohužel to nestačilo na Veleckého zkušenost a náš boxer z ringu odešel s bodovou porážkou.

Váha nad 91kg:  Tomáš „Godzilla“ Hranička (SKP Pardubice) –Dvorčuk (SK Boxing Praha)

Kdo čekal pomalé utkání plné držení a klinčů, se spletl. Tomáš vážící 122kg a jeho 110kilogramový soupeř předvedli velice pohlený zápas, který skončil nerozhodně. Tomášovi stačilo k vítězství udělat závěr.
(Visited 48 times, 1 visits today)
facebooktwitterpinterestmail