<meta name=
Mistrovství ČR kadetů a školní mládeže 2011

Mistrovství ČR kadetů a školní mládeže 2011

28. Únor 2011 | Vložil: Jiří Štaud

25-27.2.2011

V těchto dnech proběhlo v Rakovníku MČR kadetů (14-16 let) a školní mládeže (1996-98). Mistrovství se zůčastnilo 44 kadetů a 23 žáků. Oddíl SKP Pardubice reprezentovali žák Martin Kubát ve váze do 54kg a v kadetech ve váze do 48kg Jelisej Khrabrov.  Bohužel Martin Kubát do boje nezasáhl, jelikož byl ve své váhové kategorii jediný.

Kadeti

Jelisej Khrabrov, rodák z ukrajinské Čegrasy, ročník 1995. S boxem začínal v našem oddíle před třemi roky a obhajoval loňské třetí místo z Děčína.

Semifinále:

váha do 48 kg. Jelisej Khrabrov (SKP Pardubice) – Droběna (BC Plzeň)

Jelisej nastolil hned od začátku vysoké tempo, což  se může v dalších kolech nevyplatit.  Naštěstí byl na mistrovství výborně fyzicky připraven a soupeř začal brzy odcházet. Celkem byl dvakrát počítaný  a po druhém počítání ve třetím kole rozhodčí ukončil zápas ve prospěch našeho borce RSC. Do té doby již vedl vysoko na body a postoupil tak do nedělního finále.

Finále:

váha do 48 kg. Jelisej Khrabrov (SKP Pardubice) – Droběna (BC Poruba)

Boj  o zlato začal Jelisej nervozně, boxoval bez koordinacve rukou a nohou, střídal gardy a fauloval, v polovině zápasu začal vadnout. V závěru Jelisej zabral a soupeř byl i ve třetím kole počítám, bodovou ztrátu však již nedohnal a prohrál tak 14:7 na body.  Druhé místo je však velkým úspěchem a zároveň závazkem před ndcházejícím MČR juniorů ve Svitavách.

(Visited 51 times, 1 visits today)
facebooktwitterpinterestmail