<meta name=
MČR kadetů a Juniorů 2017

MČR kadetů a Juniorů 2017

26. Duben 2017 | Vložil: Josef Pohl

Mistrovství ČR v boxu juniorů/rek, katetů/tek v České Kamenici, proběhlo od 21.-23.4.2017. Za Boxerský klub SKP Pardubice, byli nominováni ve váze do 52 kg. Michal KUBÁT, – 54 kg. Michael KARVAY, – 80 kg. Vojtěch JECH.

Michal KUBÁT ve vylučovacích bojích porazil ve 2. kole RSC NĚMCE z SK Chlumec, postoupil do semifinále kde prohrál RSC s MRKÁČKEM (SKB České Budějovice). Tímto obsadil pěkné třetí místo.

Michael KARVAY, největší naděje naší výpravy a obhájce loňského titulu, měl v pátek volný los. Do sobotního semifinále nastoupil proti PONĆÍKOVI z SK Chlumec. Soupeř má na svém kontě již 50 odboxovaných zápasů, ale Michal je bojovník, který svého soupeře zaskočil hlavně v boji na krátkou a střední vzdálenost a .zaslouženě postoupil do finále, když vyhrál jasně na body. Zde narazil na Rudu MIRGU z UNI Ústí nad Labem. V prvním kole se rozjížděl velice pomalu v dalších kolech již přidal, ale na výborně připraveného reprezentanta Mirgu to již nestačilo a prohrál po velkém boji na body.  Tímto získal  stříbrnou medaili.

Vojtěch JECH nováček naší výpravy měl v těžké váze krutý los, když nastoupil proti KRUPOVI z UNI Ústí nad Labem.Tento několikanásobný mistr ČR a reprezentant byl nad síly Vojty a prohrál RSC. Přesto to byla pro Vojtu velká zkušenost, když navíc bude na rozdíl od soupeře v této věkové kategorii boxovat ještě příští rok.

Třetí a druhé místo  je pro mladé boxery SKP Pardubice velkým úspěchem. Trenéři Jiří Štaud a Josef Pohl tímto svým svěřencům za reprezentaci oddílu děkují.

 

Jiří Štaud

(Visited 387 times, 1 visits today)
facebooktwitterpinterestmail