<meta name=
Kvalifikace na MČR Chotěboř

Kvalifikace na MČR Chotěboř

25. Březen 2019 | Vložil: Josef Pohl

 

Dne 23.3.2019 proběhlo v Chotěboři oblastní kolo v Boxu, které bylo zároveň kvalifikací na blížící se mistrovství ČR juniorů a kadetů. Za boxerský klub SKP Pardubice startovali 4 boxeři a vedli si velice dobře, tři výhry a jedna prohra na body jsou toho důkazem.

Kadeti váha do 44 kg. Tomáš HVĚZDA – OTTA ( SKP Rakovník). Byla to odveta za listopadový zápas v Praze, který skončil remízou. I toto utkání bylo velice vyrovnané, ale Tomáš byl aktivnější a zaslouženě vyhrál na body. Tímto si zajistil účast na MČR.

Junioři váha do 69 kg. Josef UNČOVSKÝ – NOVOTNÝ ( FC České Budějovice). Zápas dvou nováčků byl od počátku velice vyrovnaný  a o tom, že Josef prohrál na body, rozhodlo veřejné napomenutí od rozhodčího  za sklánění. I přesto Josef ostudu neudělal.

Muži váha do 75 kg. Pavel HVĚZDA – TYITYIS ( BC Poděbrady). Pavel je Kick boxer a v klasickém boxu měl premiéru, přesto předvedl dobrý, tvrdý box a zaslouženě vyhrál na body. Po utkání byl vyhlášen nejlepším mužským  boxerem a obdržel pohár.

váha do 81 kg. Martin KUBÁT –  ŠEJDA ( SK Strakonice). Martin byl v tomto utkání ten zkušenější, má odboxováno již 80 zápasů, což bylo znát. Soupeř se snažil, ale Martin jej přesně trefoval zadním direktem. Po jednou takovém přesném úderu byl soupeř i počítán. Martin vyhrál jasně na body, ale uznání patří i soupeři, toto utkání bylo vyhlášeno jako nejlepší a oba boxeři obdrželi pohár.

Uznání patří domácímu oddílu BC Chotěboř za perfektní prostřední a zajištění, protože každý boxer obdržel medaili. Boxery SKP Pardubice vedli a sekundovali trenéři Jiří Štaud, Josef Pohl a Roman Flekač.

 

Jiří Štaud

(Visited 477 times, 1 visits today)
facebooktwitterpinterestmail